Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

WORKCAMP to jedna z kluczowych inicjatyw Młodej Kadry PZITB i za razem jej najlepsza wizytówka. Projekt powstał aby zrzeszać ludzi gotowych rozwijać się zawodowo i społecznie poprzez niesienie pomocy na zasadach wolontariatu. Formę działań stanowi przygotowanie i przeprowadzenie remontu wybranej placówki pożytku publicznego. Corocznie w całej Polsce wsparcie ze strony Młodej Kadry otrzymuje kilka takich ośrodków, najczęściej są to domy dziecka oraz świetlice środowiskowe.
Odziały decydujące się wziąć udział w danej edycji projektu rozpoczynają swoje działania już jesienią roku poprzedzającego. W pierwszym kroku spośród otrzymanych zgłoszeń wybierana jest najbardziej potrzebująca placówka i określany możliwy do zrealizowania zakres prac. Kolejne miesiące, aż do finalnej części projektu, to już przedmiary robót, kalkulacja kosztów, pozyskanie od sponsorów i partnerów środków finansowych i materiałów budowlanych, zebranie odpowiedniej liczby wolontariuszy wraz z zapewnieniem im noclegów i posiłków. Finał WORCAMPU przypada na okres wakacyjny. Wtedy to wolontariusze przystępują do prac remontowych wykonując m.in.: szpachlowanie, malowanie, okładziny z płytek czy paneli, zabudowy z płyt gk. Podsumowanie każdej edycji projektu odbywa się na Ogólnopolskiej Konferencji WORKCAMP, podczas której każdy z Oddziały Młodej Kadry mają możliwość wymienić doświadczenia związane z organizacją oraz podziękować sponsorom za udzielone wsparcie.

 

Inicjatywa WORKCAMP niesie za sobą szereg korzyści zarówno wolontariuszy jaki i korzystających z projektu. Pozwala nie tylko na rozwój zawodowy szczególnie dla Młodych związanych z branżą budowlaną tj. na pozyskanie umiejętności i wiedzy technicznej, zdolności organizacyjnych oraz nowych kontaktów w środowisku, ale również uwrażliwia i zachęca do aktywności na rzecz społeczności lokalnych. Dzięki temu odbiorcy projektu, najczęściej dzieci i młodzież mogą czerpać wzór i upewniać się w przekonaniu, że można i warto robić coś dla dobra innych nie oczekując nic w zamian.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.